TOBB Başkanı: Teknolojiyi Birbirimize Laf Yetiştirmek İçin Kullanıyoruz

TOBB Başkanı: Teknolojiyi Birbirimize Laf Yetiştirmek İçin Kullanıyoruz

Yasin Kayıhan 11.03.2017

TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu Balıkesir’de "Girişimcilik" konferansına katıldı.

rıfat hisarcıklıoğlu, tobb başkanıi tobb

TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu Balıkesir’de "Girişimcilik" konferansına katıldı.

"Girişimcilik" konulu konferansa konuşmacı olarak katılan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, "Bizim hayalimiz kadın girişimcilerin, erkek girişimcileri geçmesidir. Böyle genç bir üniversitede bulunmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Benim en mutlu olduğum anlardan biri gençlerle bir arada bulunmaktır. Gençlerle bir araya gelince en çok anlattığım girişimcilik konusudur. Ben ne bürokratım, ne de siyasetçiyim. Ben iş insanıyım. Girişimciliğin ana konusu ve amacı şudur, zengin olmak. Toplum olarak zengin olmak istiyoruz. Zengin olmanın yolu da girişimcilikten geçiyor. Milletlerin gücü artık silah gücü ile ölçülmüyor, girişimcilik ile ölçülüyor. Dünyada zenginlik, dünya liderliği yarışı ölçümü artık girişimciliktir. Bir ülkenin girişimcisi ne kadar çok ise o ülke o kadar zengindir. Evlerimizde huzurlu ve mutlu bir şekilde yaşamak istiyorsak girişimciliğe önem vermeliyiz. Bugün işsizlik girişimcilik ile çözülecektir. En çok sorulan soru şu: Girişimci doğuştan mı, yoksa sonradan mı olunur? Bence girişimci doğulmaz, girişimci olunur. Eğitim sisteminin girişimciliğe yol göstermesi gerekiyor" dedi.

Girişimcilikte başarılı olmak için gerekli olan altın kuralları öğrenciler ile paylaşan Hisarcıklıoğlu, "Girişimciliğin ilk şartı, hayal. Girişimci bir insan muhakkak hayal etmeli. İkincisi ise hedef koyman gerekiyor. Ama bunlar yeterli olmuyor. Başarı için muhakkak çalışmanız gerekiyor. Çalışmadan hedefinize ulaşamazsınız. Diğer altın kural ise cesur olmak gerekiyor. Girişimcilikte başarılı olmak için kaybetmekten korkmamanız gerekiyor. Girişimci olmak istiyorsanız, başarının yanında başarısızlığın da olduğunu bilmeniz gerekiyor. Ayrıca kazanmak istiyorsanız dürüst olmanız gerekiyor. Gençler olarak sizden ümitliyiz" dedi.

Rifat Hisarlıkçıoğlu, ülkemizdeki sosyal medya kullanım oranlarına ait verilerle birlikte etkileyici bir mesaj paylaştı.

Detaylı bir şekilde verilerle sözlerini destekleyen Hisarlıkçıoğlu, Facebook kullanımında 6. ve Instagram kullanımında 4. olduğumuzu belirterek, tüm bunlara rağmen e-ticarette hala ilk 25’e giremediğimizi söyleyerek “interneti laf yetiştirmek için kullanıyoruz” dedi.

Teknolojiyi tüketmekte gösterdiğimiz hızın yarısını üretmeye ayırırsak teknoloji üretimine katkı sağlamaya çalışsak eminiz ki bugünkü bulunduğumuz yerden bambaşka yerlerde olacağız.

Etiket:
tobb | tobb başkanı | girişimcilik | girişimci olmak | rıfat hisarcıklıoğlu | teknoloji | sosyal medya | girişimci |

Yasin Kayıhan
Benzer Paylaşımlar

Henuz hiç yorum yapılmadı...
Yorum Yazınız

Adınız mail adresiniz ve yorum kısmına yorumunuzu yazıp gönderiniz.Benzer Videolar

Reklam

Lora,Lorawan gateway ve kablosuz veri toplayıcılar
BAĞLAN & TAKIP ET (@zobakit)
Pupüler Videolar

HABER KAYNAĞI

En son gelişmelerden haberdar olmak için mail gurubumuza katılın

Reklam

Lora,Lorawan geliştirme kitleri, Kablosuz haberleşme modülleri