Porsche'tan Çok Konuşulacak Elektrikli Araba Açıklaması

Porsche'tan Çok Konuşulacak Elektrikli Araba Açıklaması

Yasin Kayıhan 19.07.2017

Otomotiv piyasasında konvansiyonel motorları terk edip elektirikli motorlara ağırlık verebileceğini açıklayan firmalara Porsche de katılıyor. Porsche CEO'su Oliver Blume, Porsche'un yeni çıkan dizel motor jenerasyonun son olabileceğini belirtti.

porsche, porsche elektrikli

Otomotiv piyasasında konvansiyonel motorları terk edip elektirikli motorlara ağırlık verebileceğini açıklayan firmalara Porsche de katılıyor. Porsche CEO'su O ...

Geçtiğimiz günlerde Volvo'nun 2019'dan itibaren araçlarında elektirikli motorları kullanacağını açıklamasının ardından Porche'den de benzer yönde bir hamle gDizel teknolojisinin Porsche'ta bir geleceği olup olmadığına yakın zamanda karar verilecek ama şirket halihazırda mix motor projeleri üzerinde çalışmaya devam ediyor.eldi.

Porsche CEO'su Oliver Blume, henüz kesin bir karar olmamakla birlikte konuyla yakından ilgilendiklerini ve halihazırdaki dizel teknolojisinin kendileri için bir son olabileceğini belirtti.

İLK ALMAN MARKASI

Porsche, dizel üretimine son verebileceğini açıklayan ilk Alman markası oldu.

Porsche, Stuttgart'taki ana fabrikasını yeniden yapılandırmak ve markanın ilk elektirikli modeli Mission E'yi üretmek için 1 milyar euroluk harcama yapıyor.

Dizel teknolojisinin Porsche'ta bir geleceği olup olmadığına yakın zamanda karar verilecek ama şirket halihazırda mix motor projeleri üzerinde çalışmaya devam ediyor.

Etiket:
Porsche | elektrikli araba | dizel bitiyor |

Yasin Kayıhan
Benzer Paylaşımlar

Henuz hiç yorum yapılmadı...
Yorum Yazınız

Adınız mail adresiniz ve yorum kısmına yorumunuzu yazıp gönderiniz.