Şimdide Apple ve Google Samsung’u Kopyalıyor

Şimdide Apple ve Google Samsung’u Kopyalıyor

Yasin Kayıhan 11.04.2017

Samsung, Apple'ın akıllı telefonları için tasarladığı tasarımları uzun zaman kullandı. Apple, tasarımlar ve patent ihlalleri iddialarıyla Samsung’la uzun süredir savaş halindeydi. Öyleki bu durum mahkemeye kadar uzanmıştı. Şimdi ise durum tam tersi, Samsung Apple tarafından kopyalanıyor.

galaxy s8, iphone 8, samsung

Samsung, Apple'ın akıllı telefonları için tasarladığı tasarımları uzun zaman kullandı. Apple, tasarımlar ve patent ihlalleri iddialarıyla Samsung’la uzu ...

2015 yılında samsung S6 Edge tasarımıyla kavisli ekran tasarımını ortaya çıkarmıştı. 2016 yılında S7 ve S7 Edge'ler geldi. Geçen ay ise, eğrisel ekranı standart hale getiren ve cihazın üst kısmında ve altındaki çerçeveleri kökten küçülten OLED ekrana sahip Galaxy S8'i duyurdular.

En son çıkan söylentilere göre, hem Apple hem de Google, bu tasarımı gelecek amiral gemisi telefonlarında kopyalamayı planlıyorlar gibi görünüyor.

IPhone 8, eğri S8 tarzı OLED ekran da dahil olmak üzere büyük bir yeniden tasarıma sahip olması bekleniyor.

Google ayrıca, üst düzey Pixel telefonunun ikinci sürümünü bu yılın sonlarına doğru çıkaracak. En yeni raporlar, eğrisel olarak esnek bir OLED ekranının da olacağını öngermektedir.

Samsung'un cihazları, yüksek kaliteli olmasına rağmen genellikle Apple tarzına yakındır. Samsung, 2010 yılından itibaren 132 sayfalık bir belgeyle, telefonlarını nasıl daha iyi hale getirebileceğini ayrıntılı bir şekilde anlatmıştır. Apple tarzına yaklaşarak iyileştirmenin olmasını düşünmektedirler ki bizde haksız bir düşünce değil. Ancak bu sefer Samsung yol gösteriyor  ve Apple ve Google Samsung’u yakalamaya çalışıyor.

Etiket:
samsung | apple | apple samsungu kopyalıyor | galaxy s8 | iphone s8 | google |

Yasin Kayıhan
Benzer Paylaşımlar

Henuz hiç yorum yapılmadı...
Yorum Yazınız

Adınız mail adresiniz ve yorum kısmına yorumunuzu yazıp gönderiniz.