Apple'ın IPhone 8'de Ekrana Dahil  Parmak İzi Okuyucu İçin Patent İpuçları ortaya çıktı

Apple'ın IPhone 8'de Ekrana Dahil Parmak İzi Okuyucu İçin Patent İpuçları ortaya çıktı

Erhan Aktan 15.02.2017

IPhone 8'in piyasaya sürülmesi, iPhone'un orijinal sürümünün 10. yıldönümünü kutlayacak ve 2017 iPhone sürümünün en büyüklerinden biri olacağına dair çok sayıda spekülasyon var. Büyük ölçüde yeniden tasarlanan iPhone 8'in, çelik çerçeve, geliştirilmiş bir kamera ve kablosuz şarj özellikli bir cam muhafazası olması bekleniyor. IPhone 8'in, ilk kez, uçtan uca, muhtemelen kavisli OLED ekranlar sunması ve iPhone'un her tekrarında yer alan Ana Ekran düğmesini ortadan kaldırması bekleniyor. Bununla birlikte, Home düğmesini ortadan kaldırarak, Apple ya Touch ID algılayıcısı için farklı bir yerleşim bulmalı ya da ekranın altına gömmek için bir yol bulması bekleniyor. 

 Apple'ın IPhone 8'de Ekrana Dahil  Parmak İzi Okuyucu İçin Patent İpuçları ortaya çıktı

IPhone 8'in piyasaya sürülmesi, iPhone'un orijinal sürümünün 10. yıldönümünü kutlayacak ve 2017 iPhone sür ...

Apple, Touch ID algılayıcısını ekranın altına nasıl gömecekleri konusunda farklı yöntemler anlatan birkaç patent yayınlarken, yeni verilen bir patent, Apple'ın iPhone 8 için muhtemelen kullanabileceği başka bir yöntemi ortaya çıkartıyor. 2014 yılında açılan patent , "IR diyotlu interaktif ekran paneli" başlıklı. Gösterge içerisinde RGB ışık yayan diyotların (LED'lerin) yanına oturan kızılötesi yayıcıları ve sensörleri kullanan parmak izi algılama yöntemini anlatıyor.

"Örnek yöntemler ve sistemler ışık yaymak için bir aktif matris ekranında bir mikro ışık yayan diyot (LED) ve ışığı algılamak için bir algılama IR diyodu kullanmakta. Bir ekran paneli, bir görüntü bölmesine, bir altpiksel devreler dizisine ve bir dizi seçim cihazına sahip olan bir görüntü substratını içerir. Her altpiksel devresi, bir ışık emisyon modunda karşılık gelen bir kızılötesi (IR) yayan LED'i çalıştırmak için bir tahrik devresi içerir. Her seçim aygıtı, karşılık gelen algılama IR diyodunu bir ışık algılama modunda çalıştırmak için karşılık gelen bir algılama IR diyoduna bağlanabilir. "

İlginç bir şekilde, Touch ID algılayıcının ekranın altına yerleştirilmesi için bu yöntem sadece OLED ekranla kullanılabilir Bu patentin ardındaki teknoloji Apple tarafından tasarlanmamıştı - aksine Apple'ın 2014'te satın aldığı düşük güçlü, mikro LED ekranlar geliştiren LuxVue tarafından tasarlandı.

Apple'ın diğer patentlerinden herhangi biriyle olduğu gibi, bu teknolojinin ürünlerinde kullanılıp kullanılamayacağı belli değil  ve eğer öyleyse, ne zaman uygulanacağı belli değil. Bununla birlikte, söylenti kulisleri, Apple'ın bir sonraki iPhone yinelemesi için OLED ekranlarına geçiş yapacağına ve bu patentin 2014'te alınmasına rahmen Apple'ın teknolojiyi gerçek anlamda hayata geçirmesinin oldukça uzun zaman aldığını görüyoruz.Ayrıca bu teknolojinin iPhone 8'de tanıtılması muhtemel.

Etiket:
IPhone 8 | IPhone 8 Oled | IPhone 8 Touch ID |

Erhan Aktan
Benzer Paylaşımlar

Henuz hiç yorum yapılmadı...
Yorum Yazınız

Adınız mail adresiniz ve yorum kısmına yorumunuzu yazıp gönderiniz.Reklam

esular, kbalosuz akıllı sulama asistanınız, Kablosuz otomatik uzaktan sulama

Reklam

Lora,Lorawan gateway ve kablosuz veri toplayıcılar
BAĞLAN & TAKIP ET (@zobakit)
Pupüler Videolar

HABER KAYNAĞI

En son gelişmelerden haberdar olmak için mail gurubumuza katılın

Reklam

esular, kbalosuz akıllı sulama asistanınız, Kablosuz otomatik uzaktan sulama

Reklam

Lora,Lorawan geliştirme kitleri, Kablosuz haberleşme modülleri